- Inkluderer
-
- 1 skelet-cirkusdirektørkostume til mænd
- 1 skelet-cirkusdirektørkostume til kvinder
- Materiale
- 100% polyester
- Vedligeholdelse
- Håndvask
- Reference
- 7G1M
- Returnering mulig
-
Ja
Se returneringsdetaljer
-
Tilgængelig i
-
Unik Størrelse 7G1MU01
Et par fra hinsides graven klar til at lede rædselscirkusset
Dette parkostume består af to matchende outfits til mænd og kvinder, der repræsenterer en makaber version af hr. og fru cirkusdirektør, som om de kommer ud af en begravelsesparade.
Herren bærer en rød halejakke med guldkant og strukturerede skulderstropper. Hans raffinerede vest er parret med sorte bukser med knoglemønstre, hvilket giver en slående skeleteffekt. Butterflyen og højhatten fuldender denne ceremonimestersilhuet fra det hinsides.
Madame imponerer på sin side med sin sorte kjole med pailletterede tylunderskørter og sin top med guld skeletprint. En rød og guld ærmeløs jakke, matchende manchetter og en hovedbeklædning med en mini-høj hat fuldender dette spektrale look. Handsker og strømpebukser dekoreret med guldben udvider illusionen ned til de mindste detaljer.
En duo lige så elegant som den er skræmmende, ideel til en hjemsøgt cirkusfest, Halloween eller et uhyggeligt kostumebal.